Stránky věnované chovu vybraných druhů plazů
Hledat
Navigace: My reptiles > Krmný hmyz > Cvrčci - manipulace

Cvrčci - manipulace

 

Pro každého, kdo začíná s chovem nějakého zvířete živícího se cvrčkama, může představovat manipulace s nimi určitý problém. Není v tom ale nic složitého, chce to jen trochu cviku.

Článek je určen pro začátečníky, nehledejte zde nějaké zvláštnosti či inovativní nápady.

 

Základní pomůcka pro manipulaci = pinzeta

Základní pomůckou pro manipulaci s cvrčky je pinzeta. Taková pinzeta by měla být dostatečně dlouhá, viz fotografie.

Koupit se dá v lékárnách,  různých zverimexech či na teraburzách, kde bývá za nejpříznivější ceny.

Kde s cvrčky manipulovat

Pokud nejste v manipulaci s cvrčky zběhlí, nejjednodušší způsob manipulace je ve vaně. Pokud potřebujete přemístit cvrčky například do nějaké nádobky s vitamíny a chcete se vyvarovat nechtěným únikům, doporučuji to dělat alespoň z počátku ve vaně ;-).

Pokud nechcete cvrčky chytat pinzetou, můžete je do terária/nádobky s vitamíny sklepnout rovnou z chovného boxu, popřípadě vytáhnout plato od vajec a sklepnout je z něj.

 

Jak cvrčky uchopit

Na úvod bych chtěla říci, že cvrček je zvíře jako každé jiné a zaslouží si slušný přístup. Mačkání, trhání nožiček, napichování na pinzetu či stříhání křídel je maximální ohavnost a lidé, kteří takto k cvrčkům přistupují, by neměli mít zvíře žádné.

Na cvrčky stačí jít s klidem, při úchopu pinzetou je vhodné držení viz fotografie. Nechytejte cvrčky za nohy, není nic zvláštního, že si ji v pokusu o útěk utrhnou.

 
© myreptiles.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma