Správná výživa krmného hmyzu je důležitá. Jestliže budeme cvrčkům poskytovat vhodnou stravu obohacenou o nejrůznější zdroje vitamínů a minerálů, budeme mít jistotu, že se našim chovancům dostane kvalitní potravy.
Cvrčci by měli mít k žrádlu neustálý přístup a to by se mělo pravidelně doplňovat a obohacovat.
Čím lze cvrčky krmit:
- ovesné vločky
- šrot
- nadrcené piškoty
- strouhanka
- celozrnná mouka
- sušené mléko
a podobně
Živočišné bílkoviny
Cvrčci potřebují také přísun živočišných bílkovin. Pokud by ho neměli, začali by se požírat mezi sebou. Kanibalizmus u nich není nic zvláštního.
Živočišné bílkoviny obsahují například psí nebo kočičí granule. Pokud máte kočku či psa, není s granulemi problém. Pokud ne, doporučuji koupit alespoň malý pytlík nebo pořídit směsi určené pro cvrčky, které tyto bílkoviny obsahují. Malým cvrčkům je dobré granule nadrtit.
Ovoce a zelenina
Ovoce a zelenina jsou pro cvrčky cennými zdroji vitamínů a napomáhají rovněž k udržování pitného režimu.
Cvrčkům můžeme nabídnout takřka cokoliv od jablka po mrkev.
Hojně dávám cvrčkům také pampeliškové listy a jiné luční rostliny. V zimě je lze nahradit salátem nebo pekingským zelím.
Nesnězené zbytky je potřeba pravidelně vyhazovat, aby nedošlo k jejich plesnivění či hnití.
Pitný režim
Je pro cvrčky rovnež velmi důležitý. Například cvrčci ze zverimexů jsou velmi často dehydratovaní.
Do chovného zařízení můžeme umístit mělkou mističku s vodou, ale jak jsem již psala výše, k doplnění pitného režimu je postačující i šťavnaté ovoce.
K mikro cvrčkům mističku s vodou dávat určitě nedoporučuji, hrozí utonutí. Pitný režim lze řešit lehkým porosením chovného zařízení.